Audycja radiowa Radia Maryja

Audycja radiowa Radia Maryja

13 października gościliśmy w szkole siostrę Iwonę Glistę ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. ...
Czytaj więcej

Powstanie Warszawskie 1944

Powstanie Warszawskie 1944

W związku z 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego na holu możemy obejrzeć wystawę upamiętniającą to...
Czytaj więcej

Zawody piłki nożnej

Zawody piłki nożnej

O tym, że szczęście potrzebne jest także w sporcie, przekonali się niedawno piłkarki i piłkarze...
Czytaj więcej

Sportowy rok rozpoczęty

Sportowy rok rozpoczęty

W dniu 22.09.2014r. w Miąsem odbyły się zawody rejonowe w biegach przełajowych uczniów szkół gimnazjalnych. ...
Czytaj więcej

Kalendarium 2014/2015

Kalendarium 2014/2015

Zapoznaj się z kalendarzem roku szkolnego 2014/2015 Zespółu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach. ...
Czytaj więcej

Prezentacja projektów edukacyjnych

PDFDrukujEmail

p06 marca odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych przygotowanych przez klasę IIg. Projekt edukacyjny jest to planowe, zespołowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod. Obejmuje kolejne zadania, które musi zrealizować zespół pod opieką nauczyciela: wybranie tematu, określenie celów i zaplanowanie etapów jego realizacji, wykonywanie zadań i publiczne przedstawienie rezultatów.

Uczniowie klasy II już od października zabrali się do pracy. Wtorkowe popołudnie było końcowym etapem, w czasie którego każda grupa publicznie zaprezentowała swój temat. W specjalnie przygotowanej sali lekcyjnej zebrali się uczniowie klasy IIg, zaproszeni goście (przedstawiciele klasy Ig) oraz komisja w składzie: p. dyrektor Piotr Jurkowski, p. Marta Stryjek, p. Mirosława Kur, p. Joanna Piotrkowska, p. Agata Suchocka, p. Beata Radzio, p. Katarzyna Krajewska. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prezentacji uczniów.

Grupa I - Kamila Pergoł, Karolina Pergoł, Anna Pergoł, Artur Grabowski, Adrian Wysocki - pod opieką p. Katarzyny Krajewskiej zaprezentowała temat "Uroki naszej okolicy". Uczniowie przedstawili najciekawsze miejsca gminy Tłuszcz w formie prezentacji multimedialnej i folderu reklamowego, który otrzymali wszyscy obecni na pokazie.

Grupa II - Damian Burasieicz, Tomasz Jędrysiak, Marcin Nagraba, Radosław Pląska, Mateusz Wojtyra - pod opieką p. Joanny Piotrowskiej omówiła temat "Świat w wielkich liczbach". W prezentacji mulitimedialnej podali informacje o potęgach liczby 10, jej zapis naukowy i potoczny, sposób zmierzenia masy Słońca Ziemi i Księżyca oraz metody oblicznia prędkości światła i dźwięku.

Grupa III - Kinga Białek, Dominika Rudnik, Emilia Mosak, Arkadiusz Giza, Paweł Kur pod kierunkiem p. Agaty Suchockiej przedstawiła prezentację mulimedialną na temat "Dlaczego warto poznawać idiomy?". Dzięki niej poznaliśmy szereg idiomów angielskich i ich polskie odpowiedniki. Prezentujący przekonali nas, że dzięki stosowaniu idiomów język jest barwniejszy i bardziej naturalny.

Grupa IV - Justyna Dzięcioł, Anna Frąckiewicz, Natalia Kamińska, Mateusz Ołdak, Tomasz Wyrzykowski pod opieką p. Mirosłwy Kur przygotowala prezentację multimedialną na temat "Walory przyrodniczo-kulturowe gminy Tłuszcz". Znalazły się w niej charakterystyka gleby, ciekawostki o faunie i florze oraz opis zabytkowych obiektów naszej gminy.

"Rózne oblicza mody, czyli jak zmieniała się moda na przestrzeni wieków" to temat, który zaprezentowali uczniowie grupy V -  Karolina Białek, Ilona Dąbrowska, Dominika Kamińska, Natalia Wojtyra, Jędrzej Górski, Kamil Piorun pod kierunkiem p. Beaty Radzio. Stroje z róznych epok, począwszy od starożtności do lat współczesnych przedstawili uczniowie w formie prezentacji multimedialnej oraz pokazu mody.